Всяка една възраст при малчуганите е свързана с куп положителни емоции:
- Раждането;
- Захранването;
- Играенето с дрънкулки само;
- Прохождането;
- Неговото проговаряне;
- Тръгването му на детска градина;
- Тръгването му на училище.
Играенето със забавни предмети е забавление за децата, което стимулира опознаването на света около тях. Хвърлянето и хващането на цветни, приятни и шумни предмети подпомага развитието на координацията, умствените способности и фината моторика на малчуганите.
Способността за хващане е вродена във всяко новородено, но самото движение на стискане и хващане е рефлекторно през цялата първа година след раждането им. След това те развиват координацията, която е необходима за задържане и вземане на предметите в ръка.
Съдържание:
Кога бебето започва да играе с играчки
Дрънкалките и музикалните забавления са напълно достатъчни за малките ангелчета. Тези, които са с по-дълги дръжки и с по-ярки цветове са по-примамливи за тях. Хубаво е да издават меки и приятни звуци, за да не се плаши бебето.
На колко месеца започват да посягат към играчките сами
След 3-месечна възраст, най-полезната играчка става активната гимнастика. Бебето вече вижда и изучава света, опитвайки се да докосне интересните дрънкулки от гимнастиката. Също така дрънкулките и латерните привличат тяхното внимание. Малките деца започват да се опитват да хващат играчките сами и се заиграват с тях.
Baby.bg Ви съветва да давате по-ярки и цветни предмети, тъй като по този начин може да се задържи по-дълго вниманието на малкото.
Над 6-месечна възраст прибавяме забавни, полезни, леки, гумени или плюшени мечета, топки и други лесни за боравене предмети. От голяма полза са и образователните продукти, като кубчетата или цветните книжки.
Baby.bg Ви съветва как да гарантирате безопасността и сигурността на бебетата:
- Винаги проверявайте дали взетите продукти отговарят на изискванията на Европейския съюз и дали стават за малките деца. Следете от какви материали са изработени и дали са безвредни;
- Не подценявайте новородените и не оставяйте никога в близост предмети, които могат да застрашат безопасността им;
- Винаги гледайте детето да не хваща малки играчки, които може да сложи в устата и да се задуши;
- Не го оставяйте без надзор. Педиатрите съветват да играем с тях, за да стимулираме развитието им;
- Поддържайте забавленията чисти, за да не попадне някоя мръсотия върху ръчичките или устата.